Pattantyús Nap

Meghivo 2016
Meghivo 2016

A fenti meghívó ide kattintva letölthető: pattantyusnapmeghivo2016.pdf

Két versenyt szervezünk: Pattantyús nyomtatott áramkör tervező verseny, KNX verseny, ahol a feladatokat a Legrand állítja össze.

A versenyre az ország minden részéről érkeznek versenyzők. A megmérettetés napján kiváló szakmai előadásokat szervezünk, melyek témaköre a szakképzés fontossága. Az előadásokat a vezető elektronikai, elektortechnikai és villamosipari cégek képviselői tartják. Például az Audi, Nemak, Melecs, Legrand, Vidanet, Vill-Korr.

A megfelelő számú szakképzett munkaerő fontosságáról is beszélnek a cégek képviselői, akik nagy részét iskolánkban képezzük. A jövőben és jelenleg is igyekszünk mindent megtenni, annak érdekében, hogy olyan kiváló szakembereket képezzünk, mint névadónk – Pattantyús-Ábrahám Géza – volt.

Az EU-hét plakát letölhető innen: euhet_plakat.pdf

 

Beszámoló a korábbi évi Pattantyús Napról (2015)

Ismét nagy sikerű Pattantyús Nap volt intézményünkben - immáron 20. alkalommal -
névadónk születésnapjának évfordulóján.
A nap kiemelkedő eseményeként iskolánk és a Széchenyi István Egyetem
együttműködési megállapodást kötött!

A jubileumi rendezvénysorozaton - hagyományteremtő szándékkal - már két szakmai versenyt és számtalan bemutatót bonyolítottunk le.

A nyomtatott áramkör tervező verseny eredménye:

Helyezés Munkahely Versenyző Pontszám   Helyezés Munkahely Versenyző Pontszám
1. J28/09 42 88   21. J28/10 20 27
2. J25/06 35 55   22. J25/03 34 25
3. J27/10 7 50   23. J24/02 12 23
4. J24/01 38 48     J24/03 6 23
5. J27/07 4 47   25. J25/07 22 22
6. J28/05 8 44     J25/08 17 22
7. J25/09 28 39   27. J28/01 27 20
  J28/03 29 39   28. J28/08 16 19
9. J24/10 24 38   29. J27/11 9 16
  J27/02 3 38   30. J27/06 37 15
  J27/09 26 38   31. J24/08 25 13
12. J24/06 5 35     J25/02 41 13
13. J28/04 11 34   33. J25/10 36 9
14. J24/05 19 33   34. J27/01 31 7
  J28/06 23 33   35. J24/07 21 5
16. J24/04 30 32     J27/05 40 5
  J28/02 32 32   37. J25/01 1 0
18. J24/09 18 31     J27/08 15 0
19. J25/04 10 30     J28/07 2 0
20. J27/04 33 28     J28/12 14 0

 

A versenyfeladat ITT érhető el. (NYAK_versenyfeladat.pdf)

Az ünnepi eredményhirdetés keretében hirdettük ki több egyéb versenyünk eredményét is.:

"Gondolkodj logikusan!" (csapatverseny)   Hobbid a villamosság? (innováció)   Informatika háziverseny
1.: Szokody Márk, Rémai Gábor, Kovács Gergő (11.D)   1.: Pietrowski Bálint 2/14.C   1.: Rózsa Patrik 9.B
2.: Joó Bence, Wellner Richárd, Tóth Krisztián (9.A)   2.: Bodó Bence 11.A   2.: Molnár Csaba Patrik 10.B
3.: Tóth Erik, Pardavi Ruben, Pétei Gábor (10.B)   3.: Nagy Felicián 11.A   3.: Sipos Kornél 12.A
Angol szakszövegfordító verseny:   Német szakszövegfordító verseny:
I. kategória: Magashegyi Balázs 10.A   1.: Kutassy Krisztián 11.B
II. kategória: Soós Ádám 11.D   2.: Papp Marcell 11.B
Különdíj: Narancsik Vince 13.B   3.: Papatyi Adrián 9.C

"Nem nehéz az iskolatáska" (applikációs verseny): 1.: Szujó Szonja
"Vicinális dugóhúzó" (karikatúra verseny): 1.: Pardavi Ruben 10.B
 

„A birodalmak karddal kezdődnek és tintatartóval végződnek.”
A  XVIII. századi észak-amerikai történelem témakörében meghirdetett verseny végeredménye:

1. helyezett: „Minute Women”  - Németh Barbara, Németh Evelin, Vincze Bernadett ( Pálffy Miklós Kereskedelmi Szakképző Iskola)
Felkészítő tanár: Kis László – 150/147.5 p

2. „Tudom-Ányos” – Pardavi Ruben, Horváth Gergely, Donkó Dávid (PÁGISZ)
Felkészítő tanár: Schoblocher Mónika 130 p

3. „Vörös kabátosok” – Magyari Bence, Gerezsdi Zsolt, Kovács Barnabás (PÁGISZ)
Felkészítő tanár: Baksa Péterné  127 p

4. „Észbontók” – Haász Bence, Herkovits Roland, Jakus Márk (PÁGISZ)
Felkészítő tanár: Kazóné Kardos Melinda 122 p

5. „Zsigáp” – Kozma Máté, Horváth Attila, Wittmann Marcell (PÁGISZ)
Felkészítő tanár: Kővári András 118 p

6.  „Arany Csapat” – Poleczki Naomi, Domonkos Tímea, Szerdahelyi Evelin (Móra Ferenc Általános és Középiskola)
Felkészítő tanár: Steiner Róbert 113 p

7. „Barossos telepesek” – Rácz István, Sipos Enikő, Takács Róbert (Győri Szolgáltatási SZC Baross Gábor Közgazdasági és Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskolája) Felkészítő tanár: Kajtár Erzsébet 107.5 p

8. „Törminátor” – Friss Olivér, Illés Renátó, Kántor Kristóf (Győri Műszaki SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskolája)
Felkészítő tanár: Kisné Pattermann Beáta  97.5 p

9. Csákvári Dániel, Mózer Viktor, Pákozdi Ákos (PÁGISZ)
Felkészítő tanár: Schoblocher Mónika 86 p

10. „A Fehér Ház lakói” – Czigler Fanni, Horváth Ibolya, Lenzsér Krisztina
Felkészítő tanár:  Hárs Judit  68 p